Umowa PNOS z Moravoseed Sp. z o.o.
Nasza firma, PNOS w Ożarowie Mazowieckim S.A., zawarła 4 listopada 2009 umowę o współpracy we wprowadzaniu w Polsce na rynek profesjonalny - producenta towarowego, nasion warzyw odmian firmy Moravoseed Sp. z o.o.


Uroczyste złożenie podpisów nastąpiło w czasie spotkania kierownictwa PNOS w Ożarowie Mazowieckim S.A. z przedstawicielami najlepszych partnerów handlowych firmy z całej Polski. Spotkanie, podsumowujące sezon 2008/2009, odbyło się w Mazurkas Conference Centre w Ożarowie Mazowieckim.

Firma Moravoseed Sp. z o.o. powstała 16 września 1991 r. Jest twórcą i hodowcą odmian warzyw cenionych i poszukiwanych również w Polsce. Była pierwszą, prywatną firmą w byłej Czechosłowacji, która zajęła się sprzedażą nasion warzyw i kwiatów oraz hodowlą w ramach własnego programu produkcyjnego. Obecnie jest liderem w branży ogrodniczej na rynku czeskim, o kapitale wyłącznie krajowym.

PNOS ma najlepszy kanał dystrybucji na rynku amatorskim w Polsce, 60-letnie doświadczenie, wykwalifikowany personel, odpowiednią wiedzę. W strategii PNOS, zaakceptowanej przez Radę Nadzorczą i Ministerstwo Skarbu Państwa, znaczącym punktem jest rozszerzanie działań na rynku profesjonalnym. Prócz szerokiego asortymentu na rynku amatorskim, w tym pochodzącego z Moravoseed, PNOS będzie rozwijać działalność na rynku profesjonalnym. Oprócz firm holenderskich działających na tym rynku, jednym ze znaczących uczestników będzie w połączonych działaniach PNOS-Moravoseed.
Profil Moravoseed Sp z o.o.:
Hodowla i produkcja nasion warzyw i kwiatów.
Sprzedaż nasion warzyw i kwiatów na rynek amatorski i profesjonalny.

Stan posiadania:
Dwie stacje hodowlane.
330 odmian warzyw i kwiatów.
Wszystkie oferowane nasiona są przetestowane laboratoryjnie.
Produkcja jest zlokalizowana w najlepszych dla hodowli regionach świata.

Rynki zbytu:
Sprzedaż nasion do ponad 20 krajów w Europie (UE, Rosja, Ukraina, państwa bałtyckie, Skandynawia), Azji (Korea Płd., Japonia), Ameryce Płn. (USA).

Geneza:
W Czechosłowacji funkcjonowała firma hodowlano-nasienna Sempra Praha, założona w 1957 roku. Na początku lat 90. ub. wieku władze zezwoliły na tworzenie w Czechosłowacji prywatnych firm hodowlano-nasiennych z prawem do korzystania z odmian Sempra Praha. Na ten okres przypada początek funkcjonowania Moravoseed Sp. z o.o.

Współpraca czeskiej firmy z PNOS w Ożarowie Mazowieckim S.A. rozpoczęła się w roku 1997. 10 grudnia 1999 r. PNOS został oficjalnym przedstawicielem Moravoseed w Polsce. Podpisana wyżej umowa znacząco, w aspekcie strategicznym, rozszerza współdziałanie obu spółek.