Ziemie

Ziemia ogrodowa i uniwersalna

Wysokiej jakości, bogate w próchnicę, naturalne podłoże na bazie torfu. Doskonałe do ogródków warzywnych, uprawy roślin rabatowych, balkonowych i większości gatunków roślin ozdobnych, zarówno w doniczkach, jak i w ogrodzie. Polecane także przy zakładaniu i pielęgnacji trawników oraz przy zaprawianiu dołków przed sadzeniem drzew i krzewów ozdobnych. Ziemie przeznaczone są dla roślin o średnich wymaganiach pokarmowych i kwasowości pH 5,5-6,5.

Dzięki dużej zawartości próchnicy i znajdujących się w niej składników mineralnych, zapewnia roślinom doskonałe warunki do rozwoju. Torf, wchodzący w skład mieszanki, gwarantuje prawidłowe napowietrzanie gleby, poprawiając jednocześnie zdolności magazynowania wody.

Ziemię ogrodową oferujemy w opakowaniach 80l i 50l, natomiast ziemię uniwersalną w 20l i 5l.

 


Ziemia do trawników

Wysokiej jakości naturalne podłoże do zakładania trawników. Doskonale zbilansowany skład zapewnia optymalne warunki do wzrostu wszystkich rodzajów trawy.

Oferowana przez nas ziemia została stworzona specjalnie na potrzeby zakładania i pielęgnacji trawników. W jej skład wchodzi zarówno bogata w składniki mineralne próchnica (bardzo ważne tuż po posianiu trawy, kiedy nie jest wskazane stosowanie żadnych nawozów), jak i poprawiający magazynowanie wody i napowietrzanie gleby torf (do prawidłowego kiełkowania i wzrostu nasiona trawy wymagają dużej wilgotności podłoża).

Ziemia do trawników posiada optymalne dla rozwoju trawy pH 5,5-6,5.

Ziemię ogrodową oferujemy w opakowaniach 80l i 50l

 

Kora sosnowa

- podkreśla walory dekoracyjne ściółkowanych rabat

- chroni rośliny przed przemarzaniem

- hamuje wzrost chwastów

- utrzymuje wilgoć w podłożu

- dodatek do podłoży

 

Korę rozsypujemy wokół roślin wieloletnich (drzew, krzewów oraz bylin) tworząc warstwę grubości ok. 5-10 cm. Powstała w ten sposób ściółka doskonale zapobiega przesuszaniu sie podłoża, hamuje kiełkowanie chwastów co ogranicza wahania temperatury gleby. Obsypywanie korą roślin na zimę chroni korzenie przed przesychaniem i przemarzaniem.

 

Kora dekoracyjno-pielęgnacyjna (frakcja 30-50mm) doskonale podkreśla walory estetyczne ściółkowanych rabat.

 

Kora mielona (frakcja 10-30 mm) może być stosowana jako dodatek do wielu mieszanek, gdyż poprawia fizyczne właściwości podłoża i stanowi źródło próchnicy.

 

Kora pakowana jest w 80l worki z przezroczystym okienkiem, przez które można ocenić jej jakość i atrakcyjność.