Róże
Oferujemy szeroki wybór najwyższej jakości sadzonek róż (ok. 80 odmian w 5 grupach). Szczególnie polecamy krzewy w opakowaniach z kolorową etykietą, z korzeniami zabezpieczonymi przed wysychaniem.

Róże wielkokwiatowe
Krzewy niezbyt silnie rozgałęzione o prostych, sztywnych pędach, wysokości od 0,5-1,5 m. Liście dekoracyjne, duże, często błyszczące, młode purpurowe lub brązowe. Grupa róż o dużych, pięknie ukształtowanych kwiatach w wyjątkowo bogatej kolorystyce, często z wielobarwnymi płatkami. Kwiaty pojedyncze do pełnych, pojedynczo lub po kilka osadzone na długich pędach. Część odmian pachnących. Kwitnienie rozpoczyna się około połowy czerwca, po przycięciu krzewy róż kwitną ponownie aż do późnej jesieni. Wyśmienite na kwiat cięty.
 
Róże rabatowe (wielokwiatowe)
Rośliny o pokroju wzniesionym, silnie rosnące, dobrze krzewiące się, wysokości 0,4-0,7 m. Pędy proste, sztywne, dobrze rozgałęzione, kolczaste. Ulistnienie gęste. Liście średniej wielkości do dużych, młode często purpurowe lub brunatne. Kwiaty nieco mniejsze niż u róż wielkokwiatowych, pojedyncze lub pełne, zebrane w kwiatostany na szczytach pędów. Niektóre odmiany są pachnące. Kwitną obficie i dobrze powtarzają kwitnienie. Wiele z nich nadaje się na kwiat cięty. Polecane są do ogrodów przydomowych i do zieleni miejskiej.
 
 
Róże parkowe
Krzewy roż o intensywnym wzroście. Pędy silne, wzniesione, mocno rozgałęzione, wysokości od 1 do 2m. Kwiaty duże lub średniej wielkości, pojedyncze, półpełne i pełne, zebrane po kilka lub kilkanaście w duże kwiatostany. Kwitną bardzo obficie, począwszy od drugiej połowy czerwca do późnej jesieni. Odporne na mróz i choroby. Polecane do nasadzeń pojedynczych i grupowych zarówno w ogrodach, jak i parkach.

 

 

 

 Róże pnące
Rośliny silnie rosnące, wymagające podpór i podwiązywania. W grupie tej wyróżnia się odmiany o wiotkich, ale bardzo silnych, długich pędach (2-8m) oraz o pędach sztywnych, długości 3-5m. Niektóre odmiany powtarzają kwitnienie, inne kwitną raz, ale za to bardzo obficie. Znakomite do obsadzania altan, pergoli, trejaży.
Róże miniaturowe
Krzewy roż o niewielkich rozmiarach (od 20 do 30 cm wys.) oraz drobnych kwiatach średnicy około 2,5 cm. Rośliny te można uprawiać w ogródkach, na balkonach, w mieszkaniu oraz na kwiat cięty (małe bukieciki). Uprawiane jako doniczkowe, po przekwitnięciu można lekko przyciąć i przesadzić do ogrodu. Dobrze prezentują się na rabatach, skalniakach oraz w pojemnikach i donicach.

 


NOWOŚCI:

 
 
- róże okrywowe:
żółta - Goldjuwe­­l®,
czerwona - Austriana®,
jasnoróżowa - Aspirin®
 
- róże wielkokwiatowe/nostalgiczne:
łososioworóżowa - Aphrodite®,
czerwona - Piano®
 
- róże nostalgiczne:
różowa - Biedermeier®,  
żółta - China Girl®
 
- róże pnące/nostalgiczne:
łososiowo-kremowa - Barock®