"Biznes Ogrodniczy" nt.
pokarmów dla dzikich ptaków

Temat pokarmów dla dzikich ptaków interesuje: 

    (nieświadomie:) same ptaki,
   potencjalnych klientów, którzy zauważają go i zaczynają się angażować,
    producentów, którzy pragną do nich jak najszerzej dotrzeć.

Ptaki (nieświadomie:) chciałyby dostawać od ludzi pokarm jak najlepszy; potencjalni klienci jak najlepszy i jak najtańszy; producenci produkować nie tylko najtaniej,ale i jak najkorzystniej i dla ptaków, i dla klientów, i dla swoich wyników…


Temat jest więc poruszany w różnych aspektach, ze wspólnym mianownikiem: dobry pokarm dla dzikich ptaków – to naprawdę niezła rzecz.

Niżej cytaty z materiału zamieszczonego w
„Biznesie Ogrodniczym” z listopada 2011, przygotowanego przez Paulinę Wasiluk, redaktor naczelną „Rynku Zoologicznego”.

Autorka-specjalistka wplata w materiał poglądy także fachowych rozmówców. Niżej cytujemy część z nich.
Biznes Ogrodniczy:

Mimo że całoroczne dokarmianie ptaków ma swoich zwolenników, jak i przeciwników, szczególnie uzasadnione jest w dużych miastach, w których trudno o naturalny pokarm. Dokarmianie nie wymaga dużych nakładów ani czasowych, ani tym bardziej finansowych, a może pomóc przetrwać dzikim ptakom.

Dostawcą pokarmów dla ptaków zimujących nie może jednak zostać „pierwsza z brzegu” firma. W przypadku ptaków rodzaj wykorzystywanych w procesie produkcji surowców ma wielkie znaczenie.

Jakich zatem produktów nie powinno zabraknąć w ofercie centrum ogrodniczego? Z pewnością naturalnych mieszanek do dokarmiania opartych na zbożach, czy nasionach roślin wysokoenergetycznych (słonecznik, rzepak).

Sprzedawcy nie powinni jednak poprzestać tylko i wyłącznie na jednym rodzaju pokarmów sypkich. Konsumenci powinni mieć do wyboru przynajmniej cztery w różnej wielkości opakowaniach.

Z tego też względu detaliści powinni obserwować zmieniające się na rynku trendy. Oprócz pokarmów sypkich w ofercie centrum ogrodniczego powinny znaleźć się także: kule tłuszczowe w siatce o zróżnicowanej gramaturze, kolby tłuszczowe, a także przekąski w postaci np. orzechów ziemnych. Wielu producentów oferuje także atrakcyjne zestawy produktów zimowych.

Dla sikory doskonale nadają się mieszanki tłuszczowo-nasienne w postaci kul w siatce. Forma produktu umożliwia zjadanie ziaren, podczas gdy siateczka zapobiega jej rozpadaniu się.

Niemałe znaczenie ma również sposób pakowania pożywienia. Aby produkt pozostał świeży, musi zostać wcześniej dobrze zabezpieczony.